14

Tuesday, August

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Czarter Grecja
Czarter Grecja

Czarter Grecja

Czarter Grecja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pierwszy czarter za granicą

Osoby, które w tegoroczne wakacje chcą wynająć jacht za granicą, ale które nigdy jeszcze tego nie robiły, powinny zadać sobie kilka podstawowych pytań.

I tak po pierwsze – czy posiadam stosowne uprawnienia żeglarskie? Jeżeli nie chcemy bowiem, aby nasz jacht prowadził skipper, czyli kapitan z zewnątrz, musimy posiadać patent (przynajmniej na większości obszarów Morza Śródziemnego).

Po drugie – czy mam odpowiednie doświadczenie? Czarter na Mazurach to coś innego niż na Wyspach Kanaryjskich. Jeżeli nie mamy więc zbyt dużego doświadczenia lub mamy, ale ogranicza się ono do pływania po jeziorach, warto na pierwszy raz wybrać coś spokojniejszego – może Morze Jońskie w Grecji?

Po trzecie – kiedy mam wypłynąć? Po Morzu Śródziemnym najlepiej pływać od kwietnia/maja do września/października, z czego już tak naprawdę najlepiej to pływać w wakacje, zwłaszcza gdy chcemy to robić z całą rodziną. Oczywiście pływanie w wakacje jest nieco droższe niż w pozostałe miesiące (szczególnie w sierpniu).

Po czwarte – na jakie warunki pogodowe liczę? Jest to pytanie związane z powyższym, bo jeśli nie lubimy trzydziestostopniowego upału, to wspomniany okres wakacyjny jednak nie będzie dla nas najlepszy. Tak samo, jeśli nie lubimy dwudziestostopniowego chłodu, warto pomyśleć, czy aby na pewno nasz rejs powinien odbyć się w tym kwietniu/maju lub wrześniu/październiku.

Po piąte – na ile powinienem wypłynąć? Jeśli chodzi o czarter Grecja czy szerzej – okolice Morza Śródziemnego proponują zazwyczaj usługi tygodniowe, które – w razie potrzeby – można ze sobą łączyć (tj. tydzień + tydzień). Więcej nawet: tamtejszy wynajem trwa zazwyczaj od soboty do kolejnej soboty (choć na innych morzach można czarterować zaczynając od dowolnego dnia).

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, docieplenie granulatem Radom, zeltiq Warszawa, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, wałki pa66, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, durobet ceny, kinesiotaping bielsko biała, vetrex-v90-alphaline, Tynk mozaikowy Lakma, Drepo zadaszenia tarasów

About the author:

Related posts
Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, okna antywłamaniowe Radom Puławy, Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki rolkowe Primacon, akcesoria do łazienki Apavisa, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, laweta Golub-Dobrzyń, gabloty szklane Paraga Centrum