18

Tuesday, December

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Czarter Grecja
Czarter Grecja

Czarter Grecja

Czarter Grecja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pierwszy czarter za granicą

Osoby, które w tegoroczne wakacje chcą wynająć jacht za granicą, ale które nigdy jeszcze tego nie robiły, powinny zadać sobie kilka podstawowych pytań.

I tak po pierwsze – czy posiadam stosowne uprawnienia żeglarskie? Jeżeli nie chcemy bowiem, aby nasz jacht prowadził skipper, czyli kapitan z zewnątrz, musimy posiadać patent (przynajmniej na większości obszarów Morza Śródziemnego).

Po drugie – czy mam odpowiednie doświadczenie? Czarter na Mazurach to coś innego niż na Wyspach Kanaryjskich. Jeżeli nie mamy więc zbyt dużego doświadczenia lub mamy, ale ogranicza się ono do pływania po jeziorach, warto na pierwszy raz wybrać coś spokojniejszego – może Morze Jońskie w Grecji?

Po trzecie – kiedy mam wypłynąć? Po Morzu Śródziemnym najlepiej pływać od kwietnia/maja do września/października, z czego już tak naprawdę najlepiej to pływać w wakacje, zwłaszcza gdy chcemy to robić z całą rodziną. Oczywiście pływanie w wakacje jest nieco droższe niż w pozostałe miesiące (szczególnie w sierpniu).

Po czwarte – na jakie warunki pogodowe liczę? Jest to pytanie związane z powyższym, bo jeśli nie lubimy trzydziestostopniowego upału, to wspomniany okres wakacyjny jednak nie będzie dla nas najlepszy. Tak samo, jeśli nie lubimy dwudziestostopniowego chłodu, warto pomyśleć, czy aby na pewno nasz rejs powinien odbyć się w tym kwietniu/maju lub wrześniu/październiku.

Po piąte – na ile powinienem wypłynąć? Jeśli chodzi o czarter Grecja czy szerzej – okolice Morza Śródziemnego proponują zazwyczaj usługi tygodniowe, które – w razie potrzeby – można ze sobą łączyć (tj. tydzień + tydzień). Więcej nawet: tamtejszy wynajem trwa zazwyczaj od soboty do kolejnej soboty (choć na innych morzach można czarterować zaczynając od dowolnego dnia).

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, tanie taxi ketrzyn, wynajem igłofiltrów elastycznych, Amplituner AV Yamaha RX-A750, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05