15

Friday, February

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Czarter Mazury
Czarter Mazury

Czarter Mazury

Czarter Mazury
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jachtem po mazurskich jeziorach

Wakacje to najpiękniejszy letni czas, więc nie dziwi ogromna rzesza turystów, odpoczywających w różnych zakątkach naszego kraju. Każdy na pewno ma swój pomysł na spędzenie urlopu, niektórzy wybierają słodkie lenistwo na nadbałtyckiej plaży, inni piesze wycieczki po górach. Jednak jednym z najbardziej urokliwych i coraz bardziej popularnych, również wśród zagranicznych turystów, miejsc wypoczynku są nasze polskie Mazury.
Mazury to „kraina tysiąca jezior” wabiąca swym pięknem miłośników ciszy i odpoczynku na łonie natury, daleko od miejskiego gwaru i zgiełku. Jeziora przyciągają amatorów żeglarstwa i sportów wodnych. Mazury to także zabytkowe miasta i historyczne miejsca, na przykład Grunwald lub dawna kwatera Hitlera – Wilczy Szaniec koło Kętrzyna.
Jednak największą chyba atrakcją tej krainy są wspaniałe warunki do żeglowania. Niektórzy twierdzą, że tylko z perspektywy wody można tu dostrzec nieznane leśne zakątki i trafić na dziką plażę.
Dzięki rozbudowanej sieci kanałów łączącej kilkadziesiąt jezior, żeglowanie wodnymi szlakami będzie dziecinnie proste. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego mniej doświadczeni żeglarze powinni raczej trzymać się wyznaczonych torów wodnych.
Na Mazurach działa wiele firm czarterowych oferujących swoje usługi. Aby zapoznać się z tematem warto przejrzeć strony internetowe wpisując hasło „Czarter Mazury”. Z łatwością wynająć można komfortowe jachty żaglowe i motorowe oraz żaglówki sportowe i skutery wodne. Ofert jest tak dużo, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, gabloty szklane Paraga Centrum, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120