23

Tuesday, October

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Europejski skrawek raju.
 /  / Europejski skrawek raju.
Europejski skrawek raju.

Europejski skrawek raju.

Europejski skrawek raju.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na rynku polskim pojawia się coraz więcej firm świadczących usługi turystyczne. W praktyce nie ma możliwości przebić się przez wszystkie oferty, porównać je do siebie i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Dzięki usługom sieciowym takie poszukiwania stały się o wiele łatwiejsze niż wcześniej, kiedy należało pokonywać nieraz długie trasy chodząc od jednego do drugiego biura turystycznego.

Obecnie istnieje wiele polskich serwisów zajmujących się gromadzeniem informacji na temat ośrodków wypoczynkowych, hoteli oraz wszelkich miejsc noclegowych znajdujących się na terenie całego świata, począwszy od Polski kończąc na Etiopii i Kaukazie włącznie. Wzrost zainteresowania tymi serwisami wzrasta z roku na rok, co jest związane z coraz większą liczbą osób wyjeżdżających na wakacje poza ojczysty kraj.

Wczasy za granicą przyciągają nas gwarantowaną pogodą, delikatnym piaskiem, egzotycznymi rybkami, które na co dzień możemy zobaczyć wyłącznie na kanale Discovery a także stosunkowo niskimi cenami, niejednokrotnie niższymi niż w Polsce.

W ostatnich latach bardzo modne stały się wakacje w Egipcie (wysoki wzrost liczby turystów odwiedzających ten kraj szybko podniósł niestety także ceny), na Krymie, w Chorwacji natomiast w tym roku, miejscem do którego wszyscy się udają i o którym mówią jest Czarnogóra. Kraj ten, noszący piękną i wdzięczną nazwę – Montenegro, łączy w sobie groźne i nieraz mrożące krew w żyłach obrazy skandynawskich fiordów, jak również łagodne i ciepłe krajobrazy gajów oliwnych, figowych i pomarańczowych będących nieodzownym składnikiem klimatu śródziemnomorskiego. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Istnieje tu wiele możliwości aktywnego wypoczynku jak na przykład rafting (spływ pontonem) wśród bajkowych krajobrazów po rwącej i niebezpiecznej Tarze, nurkowanie w ciepłym Adriatyku, paralotniarstwo. Możemy również spędzić cały dzień na wynajętej łódce, pływając po wielkim jeziorze Szkoderskim i zwiedzając maleńkie wysepki, mieszczące na swej powierzchni zaledwie parę osób, jak i nieco większe, z twierdzami i monastyrami. Jezioro to jest również godne polecenia dla miłośników przyrody – jest ono domem dla wielu pelikanów, które znalazły tu jedną z ostatnich ostoi na świecie.

Te wszystkie atrakcje przyciągają turystów jak magnes. W wielu hotelach nie ma już od połowy czerwca wolnych miejsc. Liczba turystów wzrosła o 57% w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku. Kwatery prywatne oferują jeszcze wolne miejsca, które zazwyczaj o wiele ciężej jest zlokalizować, niż w przypadku renomowanych, szeroko rozreklamowanych (i droższych) hoteli. Prawdopodobnie w następnym roku ceny w tym pięknym kraju wzrosną – adekwatnie do wzrostu turystów, zatem jeśli ktoś ma zamiar w tym roku poznać Czarnogórę musi pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji i nie zostawiać jej na ostatnią chwilę.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: blog początkującego elektronika, Stojaki na ulotki - Brooklyn, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, biceps 34cm, kinesiotaping bielsko biała, pantomograf Gliwice, etykiety inspekcyjne z datą, baront schody, vetrex okna bielsko biała, highlightersmink, rozstępy biceps

About the author:

Related posts
wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, radio taxi ketrzyn, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, tanie taxi ketrzyn, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Balistyka dla snajperów Ejsmont, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500