19

Sunday, May

Rodzaje turystyki kwalifikowanej i turystyka kwalifikowana przykłady

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
 /  / Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
Gdzie Polacy podróżują najczęściej?

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie8.jpgStatystyki pokazują, że Polacy niezbyt często wyjeżdżają na wakacje za granicę, jednak zauważyć można, że tendencja ta powoli się zmienia i liczba zagranicznych wyjazdów wakacyjnych rośnie z roku na rok. W dalszym ciągu jednak można powiedzieć, że Polacy odbywają podróże głównie w celach zarobkowych, a nie urlopowych. Jeśli chodzi o wyjazdy emigracyjne do pracy, to obywatele Polski najczęściej wyjeżdżają do krajów takich jak Anglia, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Irlandia i wiele innych.
Jeśli chodzi o wyjazdy stricte turystyczne, to jeszcze do roku 2013 i połowy 2014 niezwykle popularnym kierunkiem podróży był Egipt i Tunezja. Sytuacja ta uległa zmianie po zamachach terrorystycznych, jakie miały miejsce w tych krajach. Zyskały na tym kraje europejskie takie jak Chorwacja, Bułgaria, Włochy, czy Cypr.
Statystyki pokazują jednak, że Polacy najbardziej lubią podróże po własnym kraju, a w wakacje najczęściej wybierają wczasy w nadmorskich kurortach nad Bałtykiem. Dużą popularnością cieszą się na przykład Międzyzdroje.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

About the author:

Related posts