16

Sunday, December

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
 /  /  /  / Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
Gdzie Polacy podróżują najczęściej?

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie8.jpgStatystyki pokazują, że Polacy niezbyt często wyjeżdżają na wakacje za granicę, jednak zauważyć można, że tendencja ta powoli się zmienia i liczba zagranicznych wyjazdów wakacyjnych rośnie z roku na rok. W dalszym ciągu jednak można powiedzieć, że Polacy odbywają podróże głównie w celach zarobkowych, a nie urlopowych. Jeśli chodzi o wyjazdy emigracyjne do pracy, to obywatele Polski najczęściej wyjeżdżają do krajów takich jak Anglia, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Irlandia i wiele innych.
Jeśli chodzi o wyjazdy stricte turystyczne, to jeszcze do roku 2013 i połowy 2014 niezwykle popularnym kierunkiem podróży był Egipt i Tunezja. Sytuacja ta uległa zmianie po zamachach terrorystycznych, jakie miały miejsce w tych krajach. Zyskały na tym kraje europejskie takie jak Chorwacja, Bułgaria, Włochy, czy Cypr.
Statystyki pokazują jednak, że Polacy najbardziej lubią podróże po własnym kraju, a w wakacje najczęściej wybierają wczasy w nadmorskich kurortach nad Bałtykiem. Dużą popularnością cieszą się na przykład Międzyzdroje.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, wynajem zestawów igłofiltrów, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, tablice aluminiowe Paraga Centrum, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00