15

Friday, February

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
 /  /  /  / Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
Gdzie Polacy podróżują najczęściej?

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?

Gdzie Polacy podróżują najczęściej?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie8.jpgStatystyki pokazują, że Polacy niezbyt często wyjeżdżają na wakacje za granicę, jednak zauważyć można, że tendencja ta powoli się zmienia i liczba zagranicznych wyjazdów wakacyjnych rośnie z roku na rok. W dalszym ciągu jednak można powiedzieć, że Polacy odbywają podróże głównie w celach zarobkowych, a nie urlopowych. Jeśli chodzi o wyjazdy emigracyjne do pracy, to obywatele Polski najczęściej wyjeżdżają do krajów takich jak Anglia, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Irlandia i wiele innych.
Jeśli chodzi o wyjazdy stricte turystyczne, to jeszcze do roku 2013 i połowy 2014 niezwykle popularnym kierunkiem podróży był Egipt i Tunezja. Sytuacja ta uległa zmianie po zamachach terrorystycznych, jakie miały miejsce w tych krajach. Zyskały na tym kraje europejskie takie jak Chorwacja, Bułgaria, Włochy, czy Cypr.
Statystyki pokazują jednak, że Polacy najbardziej lubią podróże po własnym kraju, a w wakacje najczęściej wybierają wczasy w nadmorskich kurortach nad Bałtykiem. Dużą popularnością cieszą się na przykład Międzyzdroje.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, sprzedaż zestawów igłofiltrów, Lampa wisząca Gracia 40cm, okna antywłamaniowe Radom Puławy, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL22, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, geodeta Chełmża