23

Tuesday, October

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Jachty motorowe czarter
 /  /  /  / Jachty motorowe czarter
Jachty motorowe czarter

Jachty motorowe czarter

Jachty motorowe czarter
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czarter – zasady postępowania

Zasady postępowania z wynajmowanym jachtem – oczywiście pomijając podstawowe zasady bezpieczeństwa – są różne. Jest jednak kilka rzeczy, których firmy czarterowe niemal na pewno będą od nas wymagać. Co to za rzeczy?

Przede wszystkim chodzi tu o czyszczenie jachtu podczas rejsu. Każdy jacht jest wyposażony w zestaw do szorowania pokładu i inne akcesoria. Pamiętajmy jednak, że wykluczone jest stosowanie chemikaliów – detergentów itp. – a złapanie nas na tym może skończyć się dużą grzywną, sprawą w sądzie itd. Zatruwanie wody jest bowiem karalne na mocy Ustawy o Prawie Wodnym.

Pomijając czyszczenie podczas rejsu, może być też tak, że firma wymaga od nas wyczyszczenia jachtu po rejsie. Nie zawsze tak będzie – czasem będzie można dopłacić jakieś pięćdziesiąt czy sto złotych, żeby zostawić jacht nieumyty, ale może zdarzyć się i odwrotnie, tj. że tego czyszczenia będzie się jednak od nas wymagać. Jest to typowe dla firm, w których obowiązuje starsza etyka żeglarska – według niej nieumycie jachtu po rejsie było ujmą dla kapitana.

Trudno wyobrazić sobie czarter bez kaucji i zaliczek – obydwie rzeczy są przeważnie wymagane, przy czym wielkość jednej i drugiej zależy już bezpośrednio od firmy. Można jednak powiedzieć, że kwota kaucji jest zależna od tego, ile wynosi ubezpieczenie jachtu, a kwota zaliczki to zazwyczaj jedna trzecia całej kwoty, jaką musimy opłacić.

Bez względu na to, czy chodzi o średniej klasy jachty turystyczne czy o jachty motorowe czarter wiąże się zazwyczaj z zachowaniem powyższych zasad, dlatego warto się nimi przejąć i wziąć je do serca.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: pantomograf Gliwice, tanie taxi legnica, fluorokrzemian glinu, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Szamba Betonowe Lesko, rodogosz ogrody, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, żwir siany ostrów, Tynk mozaikowy Lakma, orienteering miejski na imprezę integracyjną, internorm okno kf410

About the author:

Related posts
Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, depilacja laserowa n25, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, tablice aluminiowe Paraga Centrum, Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, laweta Golub-Dobrzyń, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych