18

Tuesday, December

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Łóżka hotelowe
 /  /  / Łóżka hotelowe
Łóżka hotelowe

Łóżka hotelowe

Łóżka hotelowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Lozka hotelowe (4)Hotelowy pokój powinien zapewniać pewien komfort przebywania w nim oraz musi być wyposażony w niezbędne sprzęty. Do takich obok szaf, szafek nocnych stolików, krzeseł lub foteli i lamp, zaliczymy łóżka hotelowe.
Powinny one być odpowiednio przystosowane pod względem rozmiaru i jakości, a wszelkie wytyczne określone są w odpowiednich normach. Rozmiarem obowiązującym dla łóżek jednoosobowych jest 90cm na 200 cm, chociaż w praktyce stosuje się i szersze łóżka o stu centymetrowej szerokości. Łóżka jednoosobowe można ze sobą zsuwać tworząc podstawę łóżka dwuosobowego. Wówczas wystarczy nałożyć na konstrukcję materac o podwójnej szerokości i uzyskać łóżko dwuosobowe. Drugą kwestią, dotyczącą łóżek w hotelach jest ich wysokość. Normy określają je na 60 centymetrów i jest to wysokość optymalna. W praktyce istnieje tendencja do obniżania wysokości łóżka, co jest niekorzystne w przypadku gości mających problemy ruchowe. Dobry hotel oprócz standardowych łóżek powinien posiadać przynajmniej kilka innych typów do zadań specjalnych. Łóżek dłuższych, wyższych lub wzmocnionych. Te ostatnie przydatne są szczególnie w hotelach sanatoryjnych.
Wymiary i typ konstrukcji to najważniejsze elementy decydujące o funkcjonalności łóżka, a tym samym o zadowoleniu gościa.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
N25 opalanie natryskowe, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Vetrex Radom okna, usługi dźwigowe żagań, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90