15

Friday, February

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Łóżka hotelowe
 /  /  / Łóżka hotelowe
Łóżka hotelowe

Łóżka hotelowe

Łóżka hotelowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Lozka hotelowe (4)Hotelowy pokój powinien zapewniać pewien komfort przebywania w nim oraz musi być wyposażony w niezbędne sprzęty. Do takich obok szaf, szafek nocnych stolików, krzeseł lub foteli i lamp, zaliczymy łóżka hotelowe.
Powinny one być odpowiednio przystosowane pod względem rozmiaru i jakości, a wszelkie wytyczne określone są w odpowiednich normach. Rozmiarem obowiązującym dla łóżek jednoosobowych jest 90cm na 200 cm, chociaż w praktyce stosuje się i szersze łóżka o stu centymetrowej szerokości. Łóżka jednoosobowe można ze sobą zsuwać tworząc podstawę łóżka dwuosobowego. Wówczas wystarczy nałożyć na konstrukcję materac o podwójnej szerokości i uzyskać łóżko dwuosobowe. Drugą kwestią, dotyczącą łóżek w hotelach jest ich wysokość. Normy określają je na 60 centymetrów i jest to wysokość optymalna. W praktyce istnieje tendencja do obniżania wysokości łóżka, co jest niekorzystne w przypadku gości mających problemy ruchowe. Dobry hotel oprócz standardowych łóżek powinien posiadać przynajmniej kilka innych typów do zadań specjalnych. Łóżek dłuższych, wyższych lub wzmocnionych. Te ostatnie przydatne są szczególnie w hotelach sanatoryjnych.
Wymiary i typ konstrukcji to najważniejsze elementy decydujące o funkcjonalności łóżka, a tym samym o zadowoleniu gościa.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Lampa wisząca Gracia 40cm, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, przeszczep chrząstki warszawa, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, taśmy transportowe Primacon, taśmy transportujące Primacon