18

Tuesday, December

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Olimpia
Olimpia

Olimpia

Olimpia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

tanie hotele (6)Odkąd tylko turystyka narodziła się jako wspaniałe zjawisko społeczne i kulturowe, ludzie zaczęli podróżować po całym świecie. A zwiedzając obce dla siebie kraje koncentrują się nie tylko na wspaniałych, wielkich miastach, ale również na małych wioskach, które mają wiele do zaoferowania.

Jedną z takich wiosek, które cieszą się światową sławą jest niewątpliwie grecka Olimpia. Dla Europejczyków kojarzy się ona głównie z miejscem poświęconym Zeusowi, który tutaj miał swoją świątynię. Całemu światu kojarzy się natomiast z miejscem narodzin Igrzysk Olimpijskich. Bo to właśnie w tej niewielkiej wiosce po raz pierwszy zorganizowane zostały te wspaniałe zmagania sportowe. Sportowcy stanęli do rywalizacji, a na jej czas ogłoszono obowiązujący powszechnie pokój. A gdy udasz się stąd zaledwie kilka kroków dalej, będziesz mógł przyjrzeć się pięknemu kompleksowi architektury starożytnej Hellady, mającemu charakter stanowiska archeologicznego. A wrażenia robi on prawdziwie niepojęte. Jak sama Olimpia zresztą.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, usługi dźwigowe żagań, taśmy transportujące Primacon, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, laweta Golub-Dobrzyń