22

Sunday, July

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Olimpia
Olimpia

Olimpia

Olimpia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

tanie hotele (6)Odkąd tylko turystyka narodziła się jako wspaniałe zjawisko społeczne i kulturowe, ludzie zaczęli podróżować po całym świecie. A zwiedzając obce dla siebie kraje koncentrują się nie tylko na wspaniałych, wielkich miastach, ale również na małych wioskach, które mają wiele do zaoferowania.

Jedną z takich wiosek, które cieszą się światową sławą jest niewątpliwie grecka Olimpia. Dla Europejczyków kojarzy się ona głównie z miejscem poświęconym Zeusowi, który tutaj miał swoją świątynię. Całemu światu kojarzy się natomiast z miejscem narodzin Igrzysk Olimpijskich. Bo to właśnie w tej niewielkiej wiosce po raz pierwszy zorganizowane zostały te wspaniałe zmagania sportowe. Sportowcy stanęli do rywalizacji, a na jej czas ogłoszono obowiązujący powszechnie pokój. A gdy udasz się stąd zaledwie kilka kroków dalej, będziesz mógł przyjrzeć się pięknemu kompleksowi architektury starożytnej Hellady, mającemu charakter stanowiska archeologicznego. A wrażenia robi on prawdziwie niepojęte. Jak sama Olimpia zresztą.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

About the author:

Related posts
tanie taxi ketrzyn, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Lampa wisząca Gracia 40cm, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Dębki kalendarz imprez 2016, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, wynajem igłofiltrów stalowych