14

Tuesday, August

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Rozwój turystyki
 /  /  / Rozwój turystyki
Rozwój turystyki

Rozwój turystyki

Rozwój turystyki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

urlop (9)Postęp, jaki dokonał się w ostatnich wiekach w dziedzinie transportu ma ogromny wpływ także na inną branżę, jaką jest turystyka. Kiedyś podróż z jednego krańca Europy trwała długie tygodnie, pełne niewygód i niebezpieczeństw. Kilometry przemierzało się konno lub powozem, na drodze mogli czaić się rabusie, którzy tylko czekali na okazję do rozboju.

Wynalezienie maszyny parowej i elektryczności zrewolucjonizowało transport, bo od tamtej pory ogromne odległości można pokonać w znacznie krótszym czasie. Kolejnym przełomem było skonstruowanie samolotów, co jeszcze bardziej skróciło podróże. Następnym krokiem było upowszechnienie najnowszych zdobyczy nauki tak, aby mogli z nich korzystać zwykli obywatele.

W ciągu ostatniego stulecia turystyka stała się dostępna dla wszystkich. Wystarczy wsiąść w samochód, autobus czy samolot i wyruszyć w drogę. Już po paru godzinach jest się na miejscu, w trakcie podróży można odpoczywać lub spać, o ile nie kierujemy własnym autem. To ogromna różnica w porównaniu do tego, jak kiedyś wyglądał świat. Zwykle ludzie przez całe życie nie opuszczali swojego rodzinnego miasta, turystyka była dostępna tylko dla najbogatszych.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: tanie taxi legnica, geodeta głogów cennik, Stojaki na ulotki - Brooklyn, zeltiq Warszawa, szycie firan kędzierzyn, turnabol, docieplenie granulatem Radom, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Szamba Betonowe Lesko, Tynk mozaikowy Lakma, szkiełkowanie kraków

About the author:

Related posts
Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, geodeta Chełmża, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Vetrex Radom okna, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, separator koalescencyjne z bypassem