23

Tuesday, October

Giżycko czarter jachtów na Mazurach, Chorwacja i Grecja

Rozwój turystyki
 /  /  / Rozwój turystyki
Rozwój turystyki

Rozwój turystyki

Rozwój turystyki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

urlop (9)Postęp, jaki dokonał się w ostatnich wiekach w dziedzinie transportu ma ogromny wpływ także na inną branżę, jaką jest turystyka. Kiedyś podróż z jednego krańca Europy trwała długie tygodnie, pełne niewygód i niebezpieczeństw. Kilometry przemierzało się konno lub powozem, na drodze mogli czaić się rabusie, którzy tylko czekali na okazję do rozboju.

Wynalezienie maszyny parowej i elektryczności zrewolucjonizowało transport, bo od tamtej pory ogromne odległości można pokonać w znacznie krótszym czasie. Kolejnym przełomem było skonstruowanie samolotów, co jeszcze bardziej skróciło podróże. Następnym krokiem było upowszechnienie najnowszych zdobyczy nauki tak, aby mogli z nich korzystać zwykli obywatele.

W ciągu ostatniego stulecia turystyka stała się dostępna dla wszystkich. Wystarczy wsiąść w samochód, autobus czy samolot i wyruszyć w drogę. Już po paru godzinach jest się na miejscu, w trakcie podróży można odpoczywać lub spać, o ile nie kierujemy własnym autem. To ogromna różnica w porównaniu do tego, jak kiedyś wyglądał świat. Zwykle ludzie przez całe życie nie opuszczali swojego rodzinnego miasta, turystyka była dostępna tylko dla najbogatszych.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce:

Tags: kostka fakturowana producent, szkiełkowanie kraków, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, CPE Gliwice, Minikoparka Gorlice, ra nails lakier hybrydowy, złomowanie auta tarnobrzeg, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, trioxygen 5, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie

About the author:

Related posts
Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, płytki łazienkowe Apavisa, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, Primacon taśmy transportowe, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, gabloty korkowe Paraga Centrum